Vyberte stránku

NOVĚ KRYCÍ LISTY VOLNĚ KE STAŽENÍ

NOVÝ KRYCÍ LIST  je již ke stažení. V případě, že by někomu nevyhovoval, pořád může o krycí list žádat původní formou. Poradci chovu vám vyjdou vstříc.

JAK NA TO: – informace pro chovatele, jak postupovat, když chtějí krýt svoji fenku. 

(tyto instrukce platí už pro chovné jedince, přeregistrované na plemenné knize ČMKU) Pokud není váš pejsek – fenka chovná, rádi vám poradíme, obraťte se na hlavního poradce chovu.

KRYCÍ LIST

Nový krycí list  ZDE  Kryci-list- )si prosím vyplňte rovnou sami a odešlete svému poradci chovu dle rozdělení plemen a rázů (kontakty viz níže).

Pokud budete chtít doporučit pejska poradcem chovu, poznačte v krycím listu – doporučit krycího psa poradcem chovu ano/ne.

Poradce chovu vám vygeneruje číslo krycího listu = VARIABILNÍ SYMBOL – a vy obratem zaplatíte poplatek za krycí list  150,-Kč na Číslo účtu: 238897591/0600. Použijete variabilní symbol, který vám byl přidělen. Krycí list nabývá platnosti v momentě úhrady poplatku. Platnost krycího listu je 12 měsíců od vystavení variabilního symbolu!

Nezapomeňte si přečíst informace na krycím listu a podepsat!

PO KRYTÍ :

Po krytí postupujete tak, jak jste zvyklí. Krytí oznámí majitel psa  poradci chovu   do 7mi dnů.

PO NAROZENÍ ŠTĚŇAT:

Po narození štěňátek posílá chovatel – majitel feny doplněný krycí list a zároveň hlášení vrhu . Hlášení vrhu je součástí krycího listu.

VE VĚKU CCA do 3- 4 TÝDNŮ ŠTĚŇAT:

Zápisová čísla žádáte  cca v 3 týdnech věku štěňat ( Formulář ke stažení ZDE Hlaseni-vrhu- ) na email : huskova@cmku.cz. Plemenná kniha vám odešle emailem přihlášku vrhu doplněnou o zápisová čísla.

VE VĚKU 7 – 12TÝDNŮ ŠTĚŇAT:

Přihlášku vrhu, kterou obdržíte emailem z plemenné knihy od paní Huškové si musíte vytisknout a  veterinární lékař vám ji potvrdí při čipování a zároveň vlepí štítky čipů do přihlášky. Chovatel podepisuje přihlášku vrhu také!  Nezapomeňte  podepsat! Poté odešle chovatel poradci chovu, pod který dané plemeno a ráz spadá tyto dokumenty (vytištěné poštou, nebo kvalitně nascenované emailem)  NEJPOZDĚJI DO 12 TÝDNŮ VĚKU ŠTĚŇAT!!!!

1.krycí list,

2.hlášení vrhu,

3.přihlášku vrhu podepsanou chovatelem, s potvrzením vet. lékaře o čipování

4.poplatek – počet štěňat x 150,-Kč na klubový účet  238897591/0600  VS 4

PRŮKAZY PŮVODU PRO ŠTĚŇATA:   Průkazy původu pro štěňátka obdržíte poštou na dobírku cca do 30 dnů po odeslání kompletní dokumentace a zaplacení poplatků poradci chovu, pod který plemeno a ráz spadá. Průkazy původu odesílá přímo plemenná kniha na vaši adresu dobírkou.

Poznámka: Výše poplatků jsou uváděné pro členy klubu. Pokud nejste členem klubu – návod jak se přihlásit je  ZDE:  Pro začínající majitele/chovatele )V opačném případě musíte mít uzavřenou smlouvu s klubem o chovatelském servisu. Poplatky jsou ale vyšší.

Kdyby vám nebylo cokoliv jasné, kontaktujte poradce chovu, vždy vám ochotně poradí!