• Nejbližší bonitace: 23.11.2019 v Hostouni, uzávěrka 15.11.2019 nebo po naplnění kapacity. Možnost odebrat DNA a vyšetřit luxaci patelly.   >>přihlášky zde<<
   
 • Výsledky KV v Mladé Boleslavi dne 29.09.2019
 • Zápis  z Řádné a z Mimořádné členské schůze dne 16.02.2019 v Hostouni // Všechny zápisy
   
 • Pro chovatele: Krok za krokem , pokyny pro odchov štěňat a souhrnné informace a formuláře
 • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu
   
 • Návod: Jak na to - DNA profil - Máte vyhotoven DNA profil a není uveden v databázi? Zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zápis ze schůzky poradců chovu konané v Praze dne 13.7. 2019 od 11:00 hod

Přítomni: Zuzana Rücklová, Bc. Jaroslava Smištíková, Petra Těhlová, Vladimíra Pátková a Lucie Bartušková

 

1. Hlavní poradkyně vyzývá dílčí poradkyně k větší spolupráci. Je třeba se aktivně zajímat o všechny rázy a barvy. Je žádoucí, aby měly dílčí poradkyně přehled i o dění v rázech, které nemají v kompetenci a navzájem si pomáhaly a byly si k dispozici v případě potřeby.

2. Dotaz př. Budínské ohledně uchovnění její feny Folly Zimní sen. Fena byla uchovněna s podmínkou. Odpoví př. Těhlová ve spolupráci s př. Pátkovou.

3. Zajištění odběrů DNA při bonitaci v Mladé Boleslavi. Zajistí př. Pátková.

4. Přítelkyně Fidlerová dodala parentitu k vrhu "M" Lukato Gold. Parentita souhlasí. Bohužel doposud nebyly uhrazeny platby k vrhu "L" (3x štěně, 1x krycí list) a k vrhu "M" (2x štěně).  Bude předloženo na výborové schůzi. Poradci prosí chovatele o dodržování povinností vyplývajících ze Stanov KCHŠ a Směrnice o hospodaření. Není v silách poradců chovu chovatele urgovat.  Děkujeme za pochopení!

5. Poradci se nebudou vměšovat do občanských sporů mezi chovateli a majiteli. Mohou pouze odpovědět na dotazy obou stran. Výjimkou je porušení Zákona na ochranu zvířat proti týrání, řádu ČMKU, FCI nebo Stanov KCHŠ.

6. Žádost paní Bayerové ohledně příbuzenského krytí malé bílé feny. Projednáno kolegiem poradců chovu. Dílčí poradkyně chovu vysvětlila důvody k zamítnutí žádosti chovatelky. Chovatelka se chce vyvarovat vad, které se vyskytly v předchozím vrhu. Z tohoto důvodu je příbuzenská plemenitba nevhodná. Dílčí poradkyně také upozornila na úzký genofond. Př. Bayerové zašle vyjádření př. Smištíková.

7. Proběhla diskuze ohledně opětovného využívání stejných krycích psů. Je třeba vyčkat na výsledky jejich potomků. Pokud nejsou dostatečně podložené skutečné kvality chovného jedince, není žádoucí jeho masivní využívání v chovu. Může docházet k pozdějšímu rozšiřování vad a zdravotních potíží. Prosíme majitele fen, aby pečlivě zvažovali výběr krycího pejska a pečlivě sledovali i jeho potomky.

8. Nechtěné krytí př. Přikrylová. Odběry na parentitní zkoušku zajistí př. Smištíková. Bude předloženo na výborové schůzi.

Schůze ukončena v 14:40

Zapsala: Lucie Bartušková