• Vážení členové a přátelé,
  v návaznosti na současnou situaci v ČR jsme nuceni až do odvolání   z r u š i t   všechny akce KCHŠ plánované na první pololetí.
    >> více informací <<
   
 • Opatření po dobu trvání mimořádné situace v ČR - až do odvolání zasílejte všechny dokumenty elektronicky.
   
 • Pro chovatele: Krok za krokem , pokyny pro odchov štěňat a veškeré nejdůležitější informace a formuláře
 • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu
   
 • Návod: Jak na to - DNA profil - Máte vyhotoven DNA profil a není uveden v databázi? Zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ZÁPIS Z VÝBOROVÉ SCHŮZE KCHŠ V HOSTOUNI, DNE 24.11.2018

ZÁPIS Z VÝBOROVÉ SCHŮZE KCHŠ V HOSTOUNI, DNE 24.11.2018

Přítomni: pí Vaníčková, pí, Bartušková, pí Jonasová, pí Pátková, pí,, Solovinská, pí Rücklová, pí Těhlová, p Jančík, p Hořák
Zahájeno v 9’00 hod

1) Bonitace- přihlášky na ni a její zpracování bude mít kompletně na starost paní Solovinská, email na přihlášení Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. bonitace zůstává platný.

2) P ČMKU informovalo o konání valné hromady 16.3.2019, na této VH bude KCHŠ zastupovat pí Bartušková

3) Výstavní komise ČMKU schvália navržené termíny klubových výstav.
• 25.5. 2019 SV Zbraslav
• 26.5. 2019 KV bez titulu KV Zbraslav
• 29.9. 2019 KV Mladá Boleslav
Rozhodčí na SV a KV Zbraslav: B.Novak (SLO), G.Gamalski (D)

4) 16.2.2019 výroční členská schůze KCHŠ

5) Termíny bonitací:
• 16.2. 2019 Hostouň
• 13.4. 2019 Hostouň
• 24.5. 2019 Zbraslav
• 25.5. 2019 Zbraslav

6) HPCH obdržela žádost o prodloužení chovnosti feny Gabi Lachim, majitelka Jana Korejsová. Výbor KCHŠ nesouhlasí, neboť fenka měla již šest vrhů, poslední letos v březnu, celkem fenka odchovala již 16 štěňat.

7) Předsedkyně KCHŠ upozorňuje všechny, kdo chce být v kontaktu s kýmkoliv z výboru nebo s poradcem chovu, že na klubových stránkách jsou na všechny uvedeny emaily a telefonní čísla, na která se můžete obracet. Berte, prosím, vpotaz, že ne vždy může někdo zvednout telefon, obzvláště je-li v práci. Pokud píšete SMS, je dobré se i podepsat. Profily na sociálních sítích, messengery aj jsou ryze soukromé, není povinností nikoho z výboru KCHŠ nebo poradců, na tyto zprávy nějak odpovídat.

8) Výbor KCHŠ obdržel stížnost paní Macikové na chovatelku paní Kateřinu Čupovou, která při prodeji štěněte neuvedla v KS pravdivé údaje o stavu štěněte, čímž porušila stanovy KCHŠ- kodex, bod H. Jedná se o občanskoprávní spor, výbor KCHŠ doporučuje chovatelce své jednání napravit.

9) Výbor KCHŠ obdržel stížnost paní Lysikové na chovatelku paní Vlkovou (chs Agrískův sen). Chovatelka B. Vlková prodala dne 16.9.2018 paní Lysíkové pejska vlčího špice. V den prodeje mu bylo více než 3 měsíce a neměl sestouplé pravé varle. Přesto do smlouvy chovatelka tuto skutečnost neuvedla a štěně smluvně prohlásila za zdravé, bez vad, které by bránily jeho zařazení do chovu. Zřejmě omylem bylo ve smlouvě uvedeno i jiné jméno štěněte, než které pí. Lysíkové bylo předáno. Chovatelku na porušení etického kodexu písemně upozorní dílčí poradkyně chovu pí. Pátková. Takovéto praktiky poškozují pohled veřejnosti na celý chov.

10) Platba za KL- tato platba musí proběhnout, i když fenka nezabřezla nebo se štěňata narodila mrtvá.

11) Z důvodu velké platební nekázně se od 1.1.2019 budou opět platit chovatelské poplatky zvlášť- Poplatky za vystavení KL, za krycího psa, za zápis štěněte. Je třeba poslat poradci chovu kopii o potvrzení provedení plateb, bez nich nebudou předány podklady na PK k vystavení rodokmenů!!!!

12) Pí Nováková předvedla na výzvu PCH chovného psa Jessie James Ancarado, pes je ve svém věku ve výborné kondici.

13) Noví členové: Věra Černá, Anna Petříčková, Elina Shtefan, Sekerková Libuše, Konečná Zuzana, Švagerová Markéta Bc., Vosyková Martina, Bartošová Adéla Mgr., Mokošová Jana, Králíková Vladimíra

Schůze ukončena v 10’10 hod
Příští schůze výboru KCHŠ dne 16.02.2019 v 8’30 hod v Hostouňi.

Zapsala Kristina Vaníčková