• Vážení členové a přátelé,
  v návaznosti na současnou situaci v ČR jsme nuceni až do odvolání   z r u š i t   všechny akce KCHŠ plánované na první pololetí.
    >> více informací <<
   
 • Opatření po dobu trvání mimořádné situace v ČR - až do odvolání zasílejte všechny dokumenty elektronicky.
   
 • Pro chovatele: Krok za krokem , pokyny pro odchov štěňat a veškeré nejdůležitější informace a formuláře
 • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu
   
 • Návod: Jak na to - DNA profil - Máte vyhotoven DNA profil a není uveden v databázi? Zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 16.09.2017

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 16.09.2017

Místo konání: Výstaviště Mladá Boleslav
Záhajeno 15:45

Přítomni: Kristina Vaníčková, Lucie Bartušková, Jaroslava Smištíková, Radka Kotvaltová, Lea Jonasová, Dagmar Solovinská, Jarmila Krpcová, Petra Těhlová

1. Agenda rozhodčích:
a. Ing. Radovan Lysák: Výbor KCHŠ souhlasí s rozšířením pro plemena Japonský špic a Thai Bangkaew Dog a zároveň navrhuje snížený počet hospitací z důvodu nízkého počtu jedinců.
b. Luboš Pečenka: Výbor KCHŠ pověřuje dokončit vstupní zkoušky pro plemeno Německý špic v nejbližším vypsaném termínu.

2. Dne 26.05.2018 se bude ve Zbraslavi u Brna konat Speciální výstava. Klubová výstava bez zadávání titulu KV nebude na jaře 2018 vypsána. Z důvodů velké kritiky a nespokojenosti z řad některých členů KCHŠ, mají tito členové nyní možnost uspořádat SV sami. Výbor navrhuje př. Zdenu Němcovou. Př. Solovinská př. Němcovou osloví.

3. Termín listopadové bonitace bude změněn kvůli konání Světové výstavy v Lipsku. Nový termín: Neděle 19.11.2017 od 10:00 hod., místo konání Krčma Na Kyrově, Hájecká 3016, 273 53 Hostouň. Během bonitace bude možnost absolvovat vyšetření luxace patelly, MVDr. Musil. Přihlášky na bonitaci zasílejte předem, uzávěrka ve čtvrtek 02.11.2017. Neúplné přihlášky a nečitelné fotokopie PP nemohou být přijaty, bez upozorňování.

4. Rozpis bonitačních komisí pro bonitaci dne 23.09.2017 v Hostouni:
a. Německý špic trpasličí / Pomeranian, Japonský špic, TBD: Leoš Jančík, Jarmila Krpcová, Zuzana Rücklová
b. Německý špic malý, střední, velký, vlčí / keeshond: Ludmila Pavlíková, Jaroslava Smištíková, Luboš Pečenka

5. Př. Bogdanová žádá o prodloužení chovnosti pro fenu V‘Stáňa z Lejancu, vyjádření veterinárního lékaře přiloženo. Výbor KCHŠ schvaluje prodloužení chovnosti o 1 vrh narozený před 9. rokem věku feny.

6. Žádost plemenné knihy o překlad vzorníku barev do angličtiny. Zajistí př. Smištíková.

7. HPCH, př. Bartušková obdržela stížnost paní Válkové na př. Karasovou pro prodej štěněte bez písemné kupní smlouvy, což by bylo v rozporu s Chovatelským řádem KCHŠ, který písemnou kupní smlouvu ukládá při prodeji štěněte jako povinnost. HPCH př. Bartušková předává předsedkyni KCHŠ př. Vaníčkové návrh na prošetření situace, ev. k zahájení postihového řízení.

8. K dnešnímu dni má KCHŠ 274 členů (bez níže schválených nových členů). Nově schválení členové: Šillerová Simona, Brabcová Adéla, Kulik Elvíra, Schreierová Gabriela, Dostálová Jana, Hajdová Helena, Bartušková Nikola, Kočí Robin, Vávrová Magdalena, Vokurková Jiřina, Vokurková Iva, Petříček Milan, Mikušová Jana, Procházková, Monika, Dürschmied Renáta, Lochmanová Tereza, Pellerová Zuzana.

9. Titul Klubový šampion nově obdrželi: JCh. MADDY Sandiré, Ch. VICTORIA Kaveta Bohemia, QIRA Orlovská perla, GCh. ACE VENTURA VIAMIRAKEL.

10. Schválen nový dotisk brožury Průvodce určováním barev.

Ukončeno 17:00
Zapsala Jaroslava Smištíková