Vánoční přání

Vážení přátelé, 

ať vaše Vánoce jsou šťastné a veselé
a v novém roce sny vás čekají splněné.


Příjemné a klidné prožití Vánočních svátků vám přeje 
Klub chovatelů špiců

 

 

Změny poradců chovu - velký a vlčí špic

DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ

Od 1.1. 2018 dochází ke změně poradce chovu pro rázy vlčí špic/keeshond a velký špic.

O velké špice se bude starat paní Petra Těhlová, která je sice chovatelkou malých špiců v barvách černá a hnědá, ale o velké špice se dlouhodobě zajímá. Při mém působení jako dílčí poradce chovu byla velmi aktivní ve snaze pomoci tomuto ohroženému rázu.

Kontakt: Petra Těhlová, Kluky 56, 398 19, Tel. + 420 736 679 963, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vlčí špice a keeshondy bude mít na starosti paní Vladimíra Pátková. Paní Pátková má velký přehled napříč celým chovem a její pohled na tento ráz koresponduje se standardem.

Kontakt: Vladimíra Pátková, Brejl 27, Nové Strašecí 271 01, Tel. +420 737 111 159, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě dotazů mě prosím neváhejte kontaktovat
Děkuji
Lucie Bartušková

 

 

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI
 
KCHŠ ZVE VŠECHNY SVÉ ČLENY NA ČLENSKOU SCHŮZI, KTERÁ SE BUDE KONAT DNE 25.02.2018 OD 14,00 HOD. 
Místo konání: Krčma Na Kyrově, Hájecká 3016, Hostouň, 273 53
 
PROGRAM:
 
14,00 hod zahájení a přivítání všech přítomných
Schválení programu schůze, zvolen předsedající schůze
Příspěvky členů- délka příspěvku max 3 min,příspěvky posílejte do 15.01.2017 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abychom mohli sestavit program.
Své příspěvky si na schůzi prezentuje každý člen sám, aby nedošlo k chybné interpretaci ze strany podávajícího příspěvek. Na příspěvky, které nebudou řádné poslány do výše stanoveného data, nebude brán zřetel.
Předsedající má právo člena, který bude jakkoliv narušovat členskou schůzi nebo porušovat schválený program, okamžitě ze schůze vyloučit.
 
 
 

Informace k webu a databázi

Vážení přátelé, 
 
už delší dobu pro vás společně s programátory chystám novou, moderní databázi a s ní spojený nový klubový web. Doufám, že se vše podaří a změny přinesou mnohem víc, nejen líbivější podobu toho, co máme teď. Vždyť naše současná genealogie již oslavila 11 let existence a i když je stále něčím mnohem víc, než co mají jiné chovatelské kluby, modernizaci už nutně potřebuje.
 
Představte si databázi psů s možností plánování vrhů, přidávání fotek nejen k Vašim vlastním psům a fenkám, ale i ke všem odchovaným štěňatům, plánování teoretických rodokmenů při krytí - a mnoho dalšího, od inzerce přes evidenci až po pěknou grafiku. 
 
Je to krásný a velký plán, stojí však opravdu spoustu času a mnoho lidí o něm zatím neví. Mělo to však jeden viditelný vliv - muselo dojít k dočasnému omezení Oznámení nebo se občas se zdrží přidělování hesel do databáze. Věřím ale, že nový systém vám to dočasné nepohodlí plně vynahradí. Opravdu je na co se těšit. Zápisy ze schůzí a ostatní dokumentace jsou na webu uvěřejňovány hned po jejich dodání.
 
S pozdravem
Bc. Jaroslava Smištíková
 
 
 

Bonitační komise - Hostouň 19.11.2017

Bonitační komise - Hostouň 19.11.2017

  1. MVDr. Radka Kotvaltová, Mgr. Kristina Vaníčková, Jarmila Krpcová
  2. Lea Jonasová, Zuzana Rücklová, Ing. Leoš Jančík

 

Povinnost hlášení fen veterinární správě

Povinnost hlášení fen veterinární správě

Od 1.listopadu 2017 vstupuje v platnost požadavek novely Veterinárního zákona říkající že "Chovatel, který chová 5 a více psů samičího pohlaví starších 12 měsíců (dospělé feny), je povinen tuto skutečnost oznámit nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy počet chovaných dospělých fen dosáhl 5 a více (§4 odst.3 z.č.166/199 Sb.);Tato povinnost se nevztahuje na chovatele služebních psů, psů se zvláštním výcvikem, vodicích psů, asistenčních psů, psů určených k odhalování výbušnin a loveckých psů.Za chovatele tvořící domácnost může oznamovací povinnost splnit jeden z nich". Potřebný formulář je k dispozici na webu Státní veterinární správy (www.svscr.cz - činnosti, registrace, schválení, povolení, oznámení) a to jak pro písemnou formu tak pro hlášení on-line. Formulář je i přílohou tohoto upozornění.

V případě nejasností se obraťte na vaší Krajskou veterinární správu.

 

 

Pozvánka na bonitaci – 19. listopadu 2017 HOSTOUŇ

Pozvánka na bonitaci – neděle 19. listopadu 2017 HOSTOUŇ

Místo konání: Krčma Na Kyrově, Hájecká 3016, Hostouň, 273 53
Začátek: 10,00 hod. / ukončení přejímky ve 12:00

NA BONITACI NENÍ MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT NA MÍSTĚ!
Uzávěrka přihlášek: 2. 11. 2017

Možnost vyšetření luxace patelly – nutné se objednat předem na e-mail.

Věk pro bonitaci (v den bonitace):
Německý špic rázy: střední, malý, pomeranian/trpasličí špic a japonský špic minimálně 12 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 14. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti v chovu.
Německý špic rázy: velký, vlčí špic/keeshond a finský špic minimálně 15 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 17. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti pro chov.

Přihlášky:
- přihláška je ke stažení na klubových stránách www.spic.cz (rubrika Chov - Bonitace)
- ke každé přihlášce nutno doložit oboustrannou kopii průkazu původu psa
- NOVĚ!!! Ke každé přihlášce nutno doložit potvrzení o zaplacení!!! Poplatek za bonitaci je nově NUTNO UHRADIT PŘEDEM!!! Číslo účtu 1923265319/0800 Variabilní symbol 6 Částka: 600 Kč, pro členy klubu 300 Kč (50% sleva)

Kompletně vyplněnou přihlášku ve Wordu (včetně adresy, PSČ a kontaktu na majitele), oboustrannou čitelnou kopii PP (s vyplněným majitelem vč. adresy), doklad o zaplacení a kopii absolvovaného vyšetření odešlete poštou (NE DOPORUČENĚ!!!) na adresu: MVDr. Radka Kotvaltová, Blažkova 1455/9, 25219 Rudná nebo e-mailem včetně všech dokumentů v příloze (přihláška pouze ve Wordu) na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Neúplně vyplněné přihlášky budou vráceny.
Pokud majitel uvede svůj e-mail, bude mu na něj přijetí přihlášky po uzávěrce potvrzeno.

S sebou na bonitaci:
- originál průkazu původu psa
- nezapomeňte vyplnit kolonku majitel
- očkovací průkaz nebo europas s platným očkováním
- kopii provedené platby (i přes to, že jste již zaslali s přihláškou)

Na vyšetření provedené před dosažením 1 roku věku nebude brán zřetel!

 

 

FCI, UCI, mezinárodní chovatelské kluby aneb kdo se v tom má vyznat?

Vážení zájemci o štěňátka a budoucí chovatelé,
toto oznámení je věnováno právě Vám. Paní Vladimíra Tichá napsala nedávno na webu ČMKU velmi přínosný článek, který se z plemen chovaných v KCHŠ dotýká především Německého trpasličího špice / Pomeraniana. 

FCI, UCI, mezinárodní chovatelské kluby aneb kdo se v tom má vyznat?

Vzhledem k tomu, že na tuto tématiku dostávám jako jednatelka KCHŠ i několik dotazů za měsíc a bohužel většinou až v době, kdy je štěně již koupeno a řešení nemožné, doporučuji za KCHŠ všem, kteří uvažují o pořízení štěňátka, aby si nejprve, před jeho koupí, zjistili všechny podstatné informace a bedlivě si pročetli písemnou kupní smlouvu.

Shrnuto: Klub chovatelů špiců, z.s. (zkratka KCHŠ) je klubem registrovaným pod Českomoravskou Kynologickou Unií (zkratka ČMKU, web www.cmku.cz) a to znamená, že patří pod FCI: Fédération Cynologique Internationale (web www.fci.be). Průkaz původu štěňátka, které budete chtít jednou uchovnit v českém chovatelském klubu, tedy v KCHŠ, by měl být vydán organizací FCI v tom státě, ve kterém se štěně narodilo. Je-li štěňátko z Česka, pak je touto organizací právě ČMKU.

S přáním šťastné ruky při výběru
Jaroslava Smištíková, jednatelka KCHŠ

 

Oznámení

Vážení přátelé,
abychom předešli dalším nedorozumění na výstavách a bonitacích, ráda bych uvedla věci na pravou míru:

  1. Výstava není chov a naopak (tudíž i jedinci na výstavě průměrní, můžou dát skvělé potomstvo a naopak výstavní multišampioni můžou dát výstavně průměrné jedince)
  2. Výstava je přehlídka krásy, kde se hledá jedinec, který se nejvíce přibližuje danému standardu (rozhodčí se řídí bezvýhradně platným standardem, který přesně definuje velikost v daném rázu a barvy. Tudíž argumentace typu“ proč nemám titul, když je chovný?“není vůbec na místě a rozhodčímu to nepřísluší řešit)
  3. Bonitace je uchovnění , kdy jedinec musí splnit několik podmínek (podmínky jsou pro každý ráz jasně dané. Výchozí metou je samozřejmě standard. Cílem bonitace je jedince co nejlépe popsat, aby při výběru partnera na chov byla co největší pravděpodobnost zdravého potomstva, které odpovídá standardu. Bonitační komise může být vzhledem k ostatním výborným znakům jedince mírně benevolentní, což se týká i tak často diskutované míry u rázu trpasličí/pomeranian. Myslím si, že uchovnění s tolerancí max +3cm je velmi rozumný krok. Tito jedinci by logicky měli být používáni v chovu, aby jejich partner splňoval danou výšku standardem. Ráda bych zde uvedla, že uchovnění není nárokové-např výška +3cm, velká ztráta premolárů a špatný pigment asi není správný přínos a posun chovu kupředu) V případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, ptejte přímo-zamezí se tak spekulativním diskuzím na různých sociálních sítích a fórech.

    Kristina Vaníčková
    Předsedkyně KCHŠ

 

Zájezd na WDS Lipsko

Prosím všechny účastníky zájezdu na WDS do Lipska, aby potvrdili svou účast a napsali místo nástupu (Brno nebo Praha) na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Děkuji za spolupráci
Vaníčková
 
 

Změna místa konání bonitace 23.9.2017

OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ MÍSTA KONÁNÍ - BONITACE 23.9.2017

Z důvodů změny majitele restaurace Keltovna v Nižboru se bude záříjová bonitace konat v Hostouni. Místo je snadno dostupné, poblíž pražského letiště v Ruzyni, 5 km z dálnice na K. Vary a pomocí MHD Praha. 
Adresa: Krčma Na Kyrově, Hájecká 3016, Hostouň, 273 53. 

 

 

Pozvánka na bonitaci – sobota 23.září 2017

Pozvánka na bonitaci – sobota 23.září 2017

Místo konání: POZOR, ZMĚNA: Krčma Na Kyrově, Hájecká 3016, Hostouň, 273 53
Začátek: 10,00 hod.

NA BONITACI NENÍ MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT NA MÍSTĚ!

Uzávěrka přihlášek: 8. 9. 2017
Možnost vyšetření luxace patelly – nutné se objednat předem na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Věk pro bonitaci (v den bonitace):
Německý špic rázy: střední, malý, pomeranian/trpasličí špic a japonský špic minimálně 12 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 14. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti v chovu.
Německý špic rázy: velký, vlčí špic/keeshond a finský špic minimálně 15 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 17. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti pro chov.

Přihlášky:
přihláška (stáhnout) je ke stažení na klubových stránách www.spic.cz (rubrika Chov - Bonitace)
- ke každé přihlášce nutno doložit oboustrannou kopii průkazu původu psa
- NOVĚ!!! Ke každé přihlášce nutno doložit potvrzení o zaplacení!!!

Poplatek za bonitaci je nově NUTNO UHRADIT PŘEDEM!!!
- Číslo účtu 1923265319/0800
- Variabilní symbol 6 - Částka: 600 Kč, pro členy klubu 300 Kč (50% sleva)

Kompletně vyplněnou přihlášku (včetně adresy, PSČ a kontaktu na majitele), oboustrannou čitelnou kopii PP (s vyplněným majitelem vč. adresy), doklad o zaplacení a kopii absolvovaného vyšetření odešlete poštou na adresu: MVDr. Radka Kotvaltová, Blažkova 1455/9, 25219 Rudná nebo e-mailem včetně všech dokumentů v příloze na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Pokud majitel uvede svůj e-mail, bude mu na něj přijetí přihlášky po uzávěrce potvrzeno.

S sebou na bonitaci:
- originál průkazu původu psa
- nezapomeňte vyplnit kolonku majitel
- očkovací průkaz nebo europas s platným očkováním
- kopii provedené platby (i přes to, že jste již zaslali s přihláškou)

Na vyšetření provedené před dosažením 1 roku věku nebude brán zřetel!

 

 

VICTORIA Kaveta Bohemia

Německý špic malý oranžový

VICTORIA Kaveta Bohemia splnila podmínky pro získání titulu ČESKÝ ŠAMPION!
Další dosažené tituly: Polský šampion, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, Landessiegerin Thüringen, 5x BOB, 2x BOS, 4x CACIB (ze tří zemí), 5x CAC, 3x CWC...

Chov. + majitel: Iveta Kašparová

 

Pozvánka

Österreichischer Klub für Spitze und Spitzarten Vás srdečně zve na 3. Klubsiegerschau 

Datum: 02. června 2017
Místo konání: Naturhotel Steinschalerhof, Warth 20, A-3203 Rabenstein
Rozhodčí: Phyllis Poduschka-Aigner
Tituly: CACA / Klubsieger, Reserve CACA, BOB, BOS, Jugendbester, Veteranensieger
1.uzávěrka: 14. května 2017, 2.uzávěrka: 11. června 2017

Propozice a přihlášky: https://www.spitzarten.at/3-klubsiegerschau-am-2-juli-2017/

 

DAGLES Dubský dvůr

Německý špic velký černý

DAGLES Dubský dvůr získal na MVP v Českých Budějovicích dne 23.4.2017 ocenění V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB, čímž splnil podmínky udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION a ŠAMPION ČMKU.

Dále mu byl zpětně vystaven SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY ŠTĚŇAT, na který měl splněné podmínky.

ch. Jana Dubská maj. Tereza Lochmanová

 

DAMIEN BLACK BOY z Kamélie

Ch. DAMIEN BLACK BOY z Kamélie

MVP Katowice (PL), 17. 3. 2017 - V1, CWC, CACIB, BOB Zároveň splnil podmínky pro titul Interšampion.
NVP Ostrava, 9. 4. 2017 - V1, CAC, NV, BOB Zároveň splnil podmínky pro titul Český Grandšampion.

chov. Zuzana Rücklová
maj. Emílie Charvátová / Lucie Zlámalová

 

Neodkladné opatření

Neodkladné opatření

Z důvodu, že př. Eva Kinská (chs Stříbrný stín) přes opakované urgence plemenné knihy i poradců chovu prokazatelně a dlouhodobě neplní své povinnosti chovatele a člena KCHŠ (nedodaná dokumentace k vrhům z roku 2016, stížnost majitele odchovaného štěněte na nedodání PP, nezaplacení poplatku za krytí majiteli krycího psa), je přistoupeno na základě Stanov § 6 odst. 4.; § 10 odst. 9) k následujícímu neodkladnému opatření: Odebrání práva čistokrevného chovu s platností do doby, než př. Kinská sjedná plnou nápravu.

Za KCHŠ dne 04.04.2017

Kristina Vaníčková – předseda
Jaroslava Smištíková – jednatel
Lucie Bartušková – hlavní poradce chovu


Doplnění:
Dne 5.5.2017 došlo k plné nápravě situace, neodkladné opatření je tímto ukončeno.
 

 

Pozvánka na vyšetření luxace patelly, MVDr. Nešpor

Vážení přátelé,

KCHŠ pozval na nejbližší bonitaci akreditovaného posuzovatele luxace patelly, MVDr. Jindřicha Nešpora.
Cena vyšetření je 550 Kč, jako jediné se platí na místě přímo posuzovateli.

Prosíme zájemce o vyšetření, aby se předem (nejpozději však 5 dní před konáním) přihlásili na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Přihláška Vám bude během několika dní potvrzena e-mailem. Vyčkejte na její zpracování.

Můžete se přihlásit i se psem, který se bonitovat nebude, musí však být starší než 12 měsíců.
Pozn.: Po 21. 2. 2015 je toto vyšetření povinné pro nově uchovněné německé špice v rázu trpasličí / pomeranian, malý a střední (rozhodnutí Výroční členské schůze).


Přihláška na vyšetření luxace patelly
(Doplňte údaje a zašlete tento text spolu s oboustrannou kopií PP na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
(Nevypisujte ručně na papír, vložte přímo jako text emailu.)

Jméno psa:
Velikostní ráz:
Pohlaví:
Datum narození:
Číslo čipu nebo tetování - musí být otištěno v PP:
Jméno a úplná adresa majitele, včetně PSČ, uvedená v PP:

MISHA Kaveta Bohemia

Německý špic MALÝ

C.I.B. Multichamp MISHA Kaveta Bohemia splnila podmínky pro udělení titulu Polský veterán šampion
Další získané tituly: C.I.B., Český šampion, Klubový šampion, Německý VDH šampion, Německý klubový šampion, Český veterán šampion, Český junior šampion.... 

Chov. + maj.: Iveta Kašparová 

 

 

VICTORIA Kaveta Bohemia

Německý špic MALÝ

VICTORIA Kaveta Bohemia - malá oranžová fenka splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion
Jelenia Góra - CWC, BOB 
Swiebodzice - CWC, BOS 
Zielona Gora - CWC, CACIB, BOB. 

chov. + maj.: Iveta Kašparová 

 

 

ANNY Ejmi-Lu

VLČÍ špic / Keeshond

fena ANNY Ejmi-Lu splnila podmínky pro udělení tiutulu KLUBOVÝ ŠAMPION.

chov. + maj. Emílie Charvátová
chs Ejmi-Lu

 

 

ADDYS Ejmi-Lu

VLČÍ špic / Keeshond

pes ADDYS Ejmi-Lu splnil podmínky pro udělení tiutulu KLUBOVÝ ŠAMPION.

chov. + maj. Emílie Charvátová
chs Ejmi-Lu

 

 

Pozvánka na 3. Klubsiegerschau

Österreichischer Klub für Spitze und Spitzarten Vás srdečně zve na 3. Klubsiegerschau 

Datum: 02. června 2017
Místo konání: Naturhotel Steinschalerhof, Warth 20, A-3203 Rabenstein
Rozhodčí: Phyllis Poduschka-Aigner
Tituly: CACA / Klubsieger, Reserve CACA, BOB, BOS, Jugendbester, Veteranensieger
1.uzávěrka: 14. května 2017, 2.uzávěrka: 11. června 2017

Propozice a přihlášky: https://www.spitzarten.at/3-klubsiegerschau-am-2-juli-2017/

 

 

ERNICO OF POMS Revoka

Pomeranian/Německý trpasličí špic

ERNICO OF POMS Revoka se 20. 1. 2017 účastnil výstavy v Manchesteru (UK). Ve třídě se umístil s titulem RESERVE (tedy 4. místo) ze 12 psů. Rozhodčí Mr.Bill Stone.
Dne 5. 2. 2017 v Brně na mezinárodní výstavě s hodnocením V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB, BIG3. V kruhu posuzoval pan Esa Routsalainen, závěrečné soutěže paní Maria Ceccarelli.

8. 1. 2017 - dokončen junior šampion ČR
5. 2. 2017 - dokončen šampion ČR

 

 

MELLIE POM TOY z Malebného povltaví


Na NEW YEAR SHOW 14.1.2017 získala MELLIE POM TOY z Malebného povltaví
rozhodčí: ing. Leoš Jančík - CAC CACIB BOB 
rozhodčí pro V. skupinu FCI: Jaroslav Matyáš - BIG
rozhodčí o Best In Show: ing. Leoš Jančík - BIS
 
WINTER SHOW 15.1.2017
V soutěži o nejlepšího z nejlepších, kterou posuzoval pan Jaroslav Matyáš získala MELLIE POM TOY z Malebného povltaví titul SUPREME BEST IN SHOW
 
chovatel: Hana Brzobohatá
majitel: Nikola Gärtnerová, www.pomperritos.wbs.cz
 
 

Rozloučení


Se smutkem oznamujeme, že dne 20.12.2016 zemřela paní
Marie Haiklová,
dlouholetá členka KCHŠ a chovatelka malých vlkošedých špiců,
chs z Mahajku.

 

 

Členské příspěvky na rok 2017

Vážení přátelé, 

členský příspěvek pro rok 2017 ve výši 500 Kč je splatný do 28.02.2017 na účet KCHŠ.
Je možno platit složenkou nebo bankovním převodem. Platba v hotovosti bohužel není možná.

Číslo účtu: 1923265319/0800
Variabilní symbol: 1
Specifický symbol: číslo Vaší členské průkazky

Více viz Klubové platby.
Pokud jste nedorozuměním zaplatili pouze 250 Kč, prosíme o zaslání zbytku platby.

Za Výbor KCHŠ, s přáním všeho nejlepšího do Nového roku
Jaroslava Smištíková, jednatelka

 

Pozvánka na vyšetření luxace patelly, MVDr.Musil

Vážení přátelé,

KCHŠ pozval na nejbližší bonitaci akreditovaného posuzovatele luxace patelly, MVDr. Radka Musila. 
Cena vyšetření je 400 Kč, jako jediné se platí na místě přímo posuzovateli.

Prosíme zájemce o vyšetření, aby se předem (nejpozději však 5 dní před konáním) přihlásili na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Přihláška Vám bude během několika dní potvrzena e-mailem. Vyčkejte na její zpracování.

Můžete se přihlásit i se psem, který se bonitovat nebude, musí však být starší než 12 měsíců.
Pozn.: Po 21. 2. 2015 je toto vyšetření povinné pro nově uchovněné německé špice v rázu trpasličí / pomeranian, malý a střední (rozhodnutí Výroční členské schůze).


Přihláška na vyšetření luxace patelly
(Doplňte údaje a zašlete tento text spolu s oboustrannou kopií PP na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
(Nevypisujte ručně na papír, vložte přímo jako text emailu.)

Jméno psa:
Velikostní ráz:
Pohlaví:
Datum narození:
Číslo čipu nebo tetování - musí být otištěno v PP:
Jméno a úplná adresa majitele, včetně PSČ, uvedená v PP:

 

Pozvánka na bonitaci – 11.2.2017 – Praha hotel DUO

DŮLEŽITÉ: ZMĚNY V PŘIHLAŠOVÁNÍ NA BONITACI
 
Pozvánka na bonitaci – 11.2.2017 – Praha hotel DUO
NA BONITACI NENÍ MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT NA MÍSTĚ!
 
Místo konání: Hotel DUO, Teplická 492, 190 00 Praha 9 
                   (GPS: Loc: 50°7 35.619"N, 14°29 8.49"E )
                    
Začátek/konec  : 10,00 – 12,30 hod
Uzávěrka přihlášek: 20.1.2017
 
Možnost vyšetření luxace patelly – nutné se objednat předem spolu s přihlášením bonitace nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., více viz  >> přihláška na vyšetření luxace patelly <<.
 
Věk pro bonitaci (v den bonitace):
Německý špic rázy: střední, malý, pomeranian/trpasličí špic a japonský špic minimálně 12 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 14. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti v chovu.
Německý špic rázy: velký, vlčí špic/keeshond a finský špic minimálně 15 měsíců. Chovnost je ode dne ukončeného 17. měsíce věku - to je věk, od kterého jedinci mohou být využiti pro chov.
 
Přihlášky:
- přihlášení:  >> přihláška ke stažení <<
- ke každé přihlášce nutno doložit kopii průkazu původu psa
- NOVĚ!!! Ke každé přihlášce nutno doložit potvrzení o zaplacení!!!
 
Poplatek za bonitaci je nově NUTNO UHRADIT PŘEDEM!!!
Číslo účtu 1923265319/0800 pod variabilním symbolem 6
Variabilní symbol 6
Částka: 600 Kč, pro členy klubu 300 Kč (50% sleva)
 
Odeslání přihlášky a kopie PP, vyšetření a dokladu o zaplacení poštou na adresu: MVDr. Radka Kotvaltová, Blažkova 1455/9, 25219 Rudná nebo e-mailem včetně všech dokumentů na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
S sebou na bonitaci:
- originál průkazu původu psa - nezapomeňte vyplnit kolonku majitel
- očkovací průkaz nebo europas s platným očkováním 
- kopii průkazu původu, doklad o případných zdravotních testech a jeho kopii pro založení do karty – pokud jste toto neposlali s přihláškou
- kopii provedené platby
 
Na vyšetření provedené před dosažením 1 roku věku nebude brán zřetel!
 
 

PLA TINA Palumar

Německý špic vlčí/keeshond

Ch. PLA TINA Palumar
      otec:Nevastar Vals Serebryanyh teney
      matka:Tina Litožnická tvrz

dne 13.11.2016 splnila podmínky pro udělení tirulu C.I.B.
dne:4.12.2016 získala SLOVENSKÉHO GRAND ŠAMPIONA

chovatel:Pečenka L.
majitel:Ferenčíkovi

 

Alopecie X nebo také nemoc černé kůže

Alopecie X nebo také nemoc černé kůže

Alopecie u psů znamená ztráta chlupů, a přídomek X znamená, že ještě není známá příčina. Typické příznaky jsou ztráta chlupů a změna jejich struktury. Většinou postižená místa začínají na zadních končetinách a na zádi, postupně ztráta chlupů se posouvá až ke krku. Postižená místa mění barvu kůže, dělají se tmavé až černé fleky, někde je celá kůže jednolitě černá.

Na univerzitě v Bernu se nyní vede výzkum příčin tohoto onemocnění pod vedením Prof. Dr. Moniky Welle a Prof. Dr. Tosso Leeba.

K výzkumu je třeba mnoho vzorků k porovnání a to nejen nemocných jedinců, ale i zdravých, nevykazující žádné problémy. Podmínkou je věk starší dvou let a jedinec nesmí být kastrovaný. Kdo by měl zájem se na tomto projektu podílet, může se obrátit na tuto emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel +41 31 631 25 24 více informací ke studii, dokumenty nutné pro odběry a zaslání najdete přímo na: http://www.genetics.unibe.ch/forschung/dokumente_hund/alopezie_x_bei_spitzen/index_ger.html

Výsledky nikde nebudou použity jmenovitě, aby nikoho nepoškodily.

Informace přeloženy z německého zpravodaje Der Deutsche Spitz, č 233 ve zkrácené formě, pro další info se můžete obrátit na K. Vaníčkovou nebo přímo na univerzitu v Bernu.

 

ACE VENTURA Viamirakel

Německý špic trpasličí / pomeranian

pes orange sable JCH, CH ACE VENTURA Viamirakel splnil podmínky a získal titul Grandchampion.

Chovatel: Valentina Zvidrina
Majitel: Ing. Monika Starostová

 

 

 

Sandiré

Německý špic MALÝ

MVP - České Budějovice - 9.10.2016

Ch. KAIRO, C.I.B. KLEER & JCh. MADDY Sandiré
3. místo - Nejlepší chovatelská skupina

C.I.B. KLEER Sandiré získala titul "ČESKÝ GRANDŠAMPION"
chov. Lea Jonasová
maj. Lea a Šárka Jonasová

 


 

Výzva

Vážení členové i nečlenové KCHŠ,
dokončila jsem aktualizaci Seznamu krycích psů po bonitaci v Mladé Boleslavi (mimo velkých a vlčích). U některých pejsků ale chybí foto a proto chcete-li fotky doplnit, případně vyměnit, zašlete mi je na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S pozdravem
Jaroslava Smištíková

 

Rozloučení


Se smutkem oznamujeme, že dne 2.9.2016 zemřela paní
Alena Dufková
dlouholetá členka KCHŠ a chovatelka malých bílých špiců,
chs Přerovský vrch.

 

 

JAZZMEN Jamamba

Německý špic STŘEDNÍ

Střední hnědý strakoš JAZZMEN Jamamba získal titul KLUBOVÝ ŠAMPION.

Chov. + maj. Stanislava Bogdanová

 

 

 

Klubový ranking 2015

Klubový ranking 2015

Nejlepší veterán 2015         
Pes:     Fena:  
V-ULRIK z Lejancu (SOS) 160 b.   CÁRINKA z Krakovanské skalky (TOS) 100 b.
         
Nejlepší mladý 2015        
DAX Kyjská zahrada (VB) 216 b.   ADDY Ejmi-Lu (VL) 355 b.
         
Nejlepší dospělý 2015        
1. LOGAN Šumbarský pramen (VL) 799 b.   1. QUINA POM TOY
    z Malebného povltaví
(TO)
367 b.
2. Rus Haus Vorhut CRISTOFORO
    COLOMBO
(MH)
314 b.   2. COCCO ANABEL z Kamélie (TČ) 269 b.
3. VIGGO Kaveta Bohemia (MO) 289 b.   3. Rus Haus Vorhut SARAH
    KEMBLE KNIGHT
(MH)
262 b.
         
Zpracovala Jana Stinglová        
         

 

MADDY Sandiré

Německý špic MALÝ

Orange-sable pejsek MADDY Sandiré získal titul Český Junioršampion.

chov. Lea Jonasová
maj.  Jana Stinglová

 

 

Kluboví šampioni

Noví držitelé titulu KLUBOVÝ ŠAMPION. Blahopřejeme!

  

Malý CS pes GCh. COWLEY z Kamélie
získal titul KLUBOVÝ ŠAMPION.

chov. Zuzana Rücklová
maj. Josef Čvančara

     
 

Malá oranžová fena Ch. YALCA z Tichého háje
získala titul KLUBOVÝ ŠAMPION.

chov. Ludmila Pavlíková
maj. Helena Rajnyšová

     
 

Vlčí fena Ch. PLA TINA Palumar
získala titul KLUBOVÝ ŠAMPION.

chov. Luboš Pečenka
maj. Jana a Josef Ferenčíkovi

 

PLA TINA Palumar

Německý špic vlčí / keeshond

Ch. PLA TINA Palumar získala titul SLOVENSKÝ ŠAMPION a splnila podmínky pro udělení KLUBOVÉHO ŠAMPIONA.

Majitelé: Jana a Josef Ferenčíkovi
Chovatel: Luboš Pečenka

 


 

KAIRO Sandiré

Německý špic malý

Ch. KAIRO Sandiré splnil podmínky pro udělení titulu Klubový šampion.

chov. Lea Jonasová
maj. Bc. Veronika Varady

 

 

z Jaríčkova dvora

Německý špic MALÝ

14.5. 2016 jsme se zůčastnili krajské výstavy psů v Hradci Králové,kde naši 3 vystavovaní pejskové dosáhli těchto ocenění:
1,URAN z Jaríčkova dvora-V1,VT,krajský vítěz a v odpoledních soutěžích byl vybrán jako 2.nejkrásnější pes V.skupiny FCI (Big II)
2,Hafinka z Jaríčkova dvora-V1,VT,krajský vítěz
3,Chelinka z Jaríčkova dvora-V1,VT
V soutěžích chovatelských stanic se naše umístila na 3. místě

Věra Jaríčková,www.spiczjarickovadvora.wbs.cz

 

KASSIOPEIA Hvězda Rajhradu

Německý špic MALÝ

Malá orange sable fena Kassiopeia Hvězda Rajhradu  splnila  podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion a Český Šampion

Chovatel: Stanislav Koláček, Rajhrad
Majitel: Hana Skotáková, www.carboneum.net

 

 

1. uzávěrka SV a KV Zbraslav

1. uzávěrka na Speciální a Klubovou výstavu špiců (14. a 15. 5. 2016) je již 14. 4. 2016.

Lze podat přihlášky též na bonitaci v Praze  dne 16. 4. 2016 za platby 1. uzávěrky.
Propozice a přihlášky viz „Pozvánka na  SV a KV Zbraslav“.

Kontakt: Dagmar Solovinská, tel. 731 911 505

 

EDIE z Veselského kopce

Neměcký špic MALÝ

Malý černý špic EDIE z Veselského kopce získal 2.- 3.4.2016 na MVP v Nitře 2x CAC, 2x  CACIB a 2x BOB. Tímto splnil podmínky pro udělení C.I.B. v necelých třech letech.

Chovatel i majitel Karel Zbořil, ch. s. z Veselského kopce

 

 

KAIRO Sandiré

Německý špic MALÝ

Jihočeská výstava psů České Budějovice 5.3.2016
Ch. KAIRO Sandiré - 2.místo v 5 skupině

Chov. Lea Jonasová
Maj. Bc. Veronika Varady

 

 

 

CILLIA z Veselského kopce

Německý špic MALÝ

Dne 5.3. 20016 na IHA Graz v Rakousku naše fenka malého Něm. špice black and tan CILLIA z Veselského kopce získala V1, CAC, res. CACIB. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu RAKOUSKÝ ŠAMPION!

Chovatel i majitel: Karel Zbořil

 

 

KLEER Sandiré

Německý špic MALÝ

Ch. KLEER Sandiré byl dne 1.2.2016 udělen titul C.I.B. (Mezinárodní šampion krásy)

Chov. Lea Jonasová
Maj. Lea a Šárka Jonasová

 

 

Pozvánka na vyšetření luxace patelly při bonitaci 16.04.2016

Vážení přátelé,

dne 16.04.2016 pozval KCHŠ na bonitaci v Hotelu Duo Praha akreditovaného posuzovatele luxace patelly, MVDr. Radka Musila. Cena vyšetření je 400 Kč. Prosíme zájemce o vyšetření, aby se předem přihlásili na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Můžete se přihlásit i se psem, který se bonitovat nebude, musí však být starší než 12 měsíců.
Pozn.: Po 21. 2. 2015 je toto vyšetření povinné pro nově uchovněné německé špice v rázu trpasličí / pomeranian, malý a střední (rozhodnutí Výroční členské schůze).


Přihláška na vyšetření luxace patelly dne 16.04.2016 v Hotelu Duo Praha
(Doplňte údaje a zašlete tento text spolu s oboustrannou kopií PP na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Jméno psa:
Velikostní ráz:
Pohlaví:
Datum narození:
Číslo čipu nebo tetování - musí být otištěno v PP:
Jméno a úplná adresa majitele, včetně PSČ, uvedená v PP:

Pozvánka na vyšetření luxace patelly při SV Zbraslav

Vážení přátelé,

dne 14.5.2016 pozval KCHŠ na bonitaci v při SV Zbraslav akreditovaného posuzovatele luxace patelly, MVDr. Jindřicha Nešpora. Cena vyšetření je 550 Kč. Prosíme zájemce o vyšetření, aby se předem přihlásili na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Můžete se přihlásit i se psem, který se bonitovat nebude, musí však být starší než 12 měsíců.
Pozn.: Po 21. 2. 2015 je toto vyšetření povinné pro nově uchovněné německé špice v rázu trpasličí / pomeranian, malý a střední (rozhodnutí Výroční členské schůze).


Přihláška na vyšetření luxace patelly dne 14.05.2016 při SV Zbraslav
(Doplňte údaje a zašlete tento text spolu s oboustrannou kopií PP na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Jméno psa:
Velikostní ráz:
Pohlaví:
Datum narození:
Číslo čipu nebo tetování - musí být otištěno v PP:
Jméno a úplná adresa majitele, včetně PSČ, uvedená v PP: